INFORMACJA

Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 03.10.2016 r. o godz. 14:00 w Urzędzie Gminy Biała Podlaska (sala konferencyjna).

Tematem spotkania będzie szkolenie z zakresu możliwości pozyskania środków na tworzenie i rozwój przedsiębiorczości usługowej i produkcyjnej.

czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Czosnówce informuje, że w dniu 19.09.2016 będzie przeprowadzone ponowne włączenie do sieci ujęcia wody w Roskoszy. W związku z powyższym nastąpi przerwa w dostawie wody w godzinach 900 – 1100.

Jednocześnie informuję, że w związku z zachlorowaniem odcinka wodociągu może być wyczuwalny zapach chloru. W odcinkach gdzie wodociąg będzie płukany mogą wystąpić w wodzie osady.

 

Członek Zarządu

Roman Metko

czytaj więcej...

Ankieta

Szanowni Państwo,

Aktualnie w Urzędzie Gminy Biała Podlaska trwają prace nad pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektu, którego celem będzie zwiększenie zakresu spraw urzędowych, które będzie można załatwić przez internet.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki czemu planowany projekt będzie jak najbardziej zgodny z Państwa potrzebami i oczekiwaniami. Poniżej link do ankiety

https://goo.gl/forms/JqbWAZqQPOdmhLqz2

czytaj więcej...

BRAK WODY !!!

W dniu 08.09.2016 w godz. od 8.30 do 11.00 w miejscowościach Grabanów,
Kolonia Grabanów, Julków, Wilczyn, Zacisze, Kamieniczne, Hrud, Kaliłów,
Woskrzenice Duże, Woskrzenice Małe, Husinka i Hola będą utrudnienia
w dostawie wody z powodu wymiany wodomierza głównego zlokalizowanego w Grabanowie.

Za niedogodności przepraszamy.

Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o.
Czosnówka ul. Topolowa 35-37
21-500 Biała Podlaska
czytaj więcej...

Szacunek dla rolniczego trudu

Dożynki gminne, stanowiące podsumowanie żniw i wyraz uznania dla rolniczego trudu są największym świętem z udziałem mieszkańców oraz wielu zaproszonych gości. Tegoroczne dożynki zorganizowane zostały w Hrudzie. Rozpoczęła je polowa msza święta w intencji rolników i ich rodzin, celebrowana przez proboszcza miejscowej parafii ks. Jarosława Grzelaka. Dziękując rolnikom za dotychczasowe starania, życzył, aby następne żniwa odbywały się w lepszych warunkach pogodowych i były bardziej obfite. Ksiądz proboszcz poświęcił też wieńce dożynkowe...

czytaj więcej...

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

DSC07158 GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/17

Pierwszy dzwonek roku szkolnego 2016/17 zabrzmiał 1 września 2016r.  w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Ortelu Książęcym dla uczniów , pracowników i licznych gości, których zgromadziła gminna inauguracja nowego roku szkolnego.  Zebranych powitała p. Emilia Kisielewska -nowa dyrektor szkoły. Szkołę w Ortelu Książęcym odwiedzili : Wójt Gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk, zastępca wójta Adam Olesiejuk, sekretarz gminy Grażyna Majewska, radna gminy Danuta Paluch, dyrektorzy szkół gminy Biała Podlaska, rodzice uczniów. Wiesław Panasiuk – Wójt Gminy Białą Podlaska przywitał szczególnie serdecznie dzieci, które pierwszy raz trafiły do szkoły. Było wiele ciepłych słów, życzeń i  rozwiano wszelkie wątpliwości, że czas wolny już się skończył...

czytaj więcej...

Podziękowanie Dożynki

herb

P O D Z I Ę K O W A N I E

 

Święto Plonów w naszej gminie zgromadziło rzeszę gości i uczestników. Uroczysty przebieg
i oprawa  tegorocznych dożynek świadczy o szacunku dla rolniczego trudu.

Dzięki Waszemu wsparciu zaoferowano społeczeństwu atrakcyjny i pełen wrażeń program artystyczny. Cieszę się, że są wśród nas ludzie, którzy pomagają kultywować tradycję i wspierają działania gminy. Tą drogą pragnę podziękować:

–       sponsorom, wystawcom i przedsiębiorcom za hojność i wsparcie działań,

–       sołectwom za przygotowanie wieńców dożynkowych i stoisk sołeckich,

–       członkom Ochotniczych Straży Pożarnych i firmie BOSS dbającym o porządek
i bezpieczeństwo podczas uroczystości,

–       starostom dożynek: An...

czytaj więcej...

Gminne zakończenie roku szkolnego 2015/ 2016 w Szkole Podstawowej w Sławacinku Starym.

DSCF9654W piątek 24 czerwca w Szkole Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Sławacinku Starym odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego- Gminy Biała Podlaska. Miało ono niezwykle uroczystą oprawę. Wśród gości byli: przedstawiciele władz gminy, proboszcz parafii NNMP ks. Marian Daniluk, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, wyróżnieni uczniowie oraz ich rodzice.
Tego dnia Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym pani Barbara Kociubińska- Koza oficjalnie pożegnała uczniów klasy szóstej którzy, otrzymali świadectwa, a najlepsi z nich zdobyli stypendia Wójta. Następnie szóstoklasiści zaprezentowali zgromadzonym krótki program artystyczny, w którym wspominali dni spędzone w szkole i pożegnali się z nauczycielami oraz młodszymi kolegami i koleżankami...

czytaj więcej...

Wiadomości Gminne – Czerwiec

 W numerze:

Działają od 85 lat.
Wójt otrzymał absolutorium.
Nowe władze zarządu gminnego.
Mama to skarb największy.
Młodzi zawodnicy z pucharem.
Nie pal przy mnie, proszę.

i wiele innych.

 

czytaj więcej...