Zwrot podatku akcyzowego II termin 2019 r.

Szanowni Państwo

Przypominamy, że zbliża się II termin składania wniosków o zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej i każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego powinien zbierać faktury VAT dokumentujące jego zakup, oraz:

– w terminie od 1 sierpnia 2019 r. do 2 września 2019 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Wójta Gminy Biała Podlaska wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2019 r. do 31 lipca 2019 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2019 r.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2019 r. wynosi: 
100,00 zł  x  ilość ha użytków rolnych
oraz
30,00 zł  x  średnia roczna liczba dużych jednostek pr...

czytaj więcej...

Nowy Żłobek-nabór.

Wójt Gminy Biała Podlaska informuje, że od października 2019 r. rozpoczyna swoją działalność Samorządowy Żłobek w Ciciborze Dużym. Rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do nowej placówki zapraszamy do Urzędu Gminy Biała Podlaska ul. Prosta 31 pokój nr 6.

czytaj więcej...

Wakacyjny projekt „Wybieram marzenia nie uzależnienia”.

Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej oraz Stowarzyszenie „Tradycja i Współczesność’ zrealizowały wspólny wakacyjny projekt pod nazwą „Wybieram marzenia nie uzależnienia”. Wzięło w nim udział trzydzieścioro dzieci z Gminy Biała Podlaska. W trakcie dwóch tygodni zajęć uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, rękodzielniczych, sportowych. Były spotkania z psychologiem oraz trzy wycieczki. Finansowego wsparcia udzieliła Gmina Biała Podlaska. Zadanie dotowane było przez Wójta Gminy Biała Podlaska i Gminną Komisję d/s Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

czytaj więcej...

Zakończenie programu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej

         Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Gminny działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej zakończył dystrybucję artykułów spożywczych z

Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej – Podprogram 2018 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym .

Łącznie skorzystało  224 osoby.

Wydano 10.823 kg. żywności tj. 1760  paczek.

Wydano również 50 kg. żywności własnej ze zbiórki zorganizowanej przez PKPS.

W ramach  działań towarzyszących zorganizowano warsztaty kulinarne, z których skorzystało

15 beneficjentów skierowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

czytaj więcej...

I turniej rycerski na terenie gminy Biała Podlaska.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej “Fortis” po raz pierwszy w swojej 15-letniej historii organizuje własny turniej rycerski. Turniej odbędzie się pod patronatem Wójta Gminy Biała Podlaska.

Przez cały weekend na przybyłych gości czekać będzie szereg atrakcji, między innymi: pojedynki rycerzy, walki drużynowe, starcia lekkiej piechoty, turniej łuczniczy, warsztaty średniowieczne (tradycyjne kowalstwo, wyplatanie z łyka, stemplowanie tkanin, tradycyjne bartnictwo, wyplatanie ze słomy), konkurs stroju, konkurs średniowiecznych kręgli, zawody w rzucie oszczepem. Nad Krzną powstanie duży obóz średniowieczny, w którym znajdzie się kilkanaście namiotów, a także kilka okazałych stoisk rzemieślników...

czytaj więcej...